neděle 21. 1.
XCES LIVESET /SK + BLACK DOT /SI /HR
21:00, Malá scéna
dočasně mimo provoz

info

XCES liveset

XCES je modulární kapela/umělecký kolektiv přinášející audiovizuální zážitek post-žánrové doby s důrazem na témata jako informační přetlak, sociální odcizení prostřednictvím médií, meme kultura, meta-ironie a AI. Jejich debut „IT'S HAPPENING“ přelétává od elektroniky přes doom metal, experimentální rap, poezii, soundscape, až po noise teritorium přičemž tato polystylovost se jeví být stejným dílem pocta jako i parodie.

XCES liveset je jeden z formátů kolektivu, duo v sestavě Tomo Michalčák a Štefan Tomko postavené primárně na vokálech, kytaře a elektronice. Hrají některé tracky z debutu “IT'S HAPPENING”, nové tracky ale i remixy/mashupy/covery a extenzivní jamování/experimentování…vše v podobném duchu post-žánrovosti, emočně vyhrocené, ironií podkopané, akusticky natlakované a vše exkluzivně pro tenhle formát.

Black Dot

Jsou dva známí umělci – Christian Kroupa (alias Alleged Witches) ze Slovinska a Jasmin (alias Le Chocolat Noir) z Chorvatska. Hnáni beznadějí z budoucích mocenských struktur, spojeni hluboce zakořeněnou touhou bojovat proti institucím, utíkají do kosmu, ale zároveň se noří do izolace. Kromě dvou desek, které dosud vyšly na slovinském labelu KRI a berlínské Mechatronice, se objevily také na VA vydáních milánských labelů Marguerite a Osare! Edice z Londýna, labelu, který vede Elena Colombi. Díky oscilacím mezi EBM a electrem už zanechali pot na tanečních parketech v Lublani, Záhřebu a na jednom z nejvyhlášenějších festivalů v regionu, Butik. Dave Clarke, Helena Hauff, The Hacker, Adrian Marth s Italo Moderni a mnoho dalších je často zařazují do svých DJ setů a rádiových podcastů.

Nová hudební série s názvem woodoo představuje žánry od post-punku přes garage rock, noise, shoegaze, elektroniku a doom metal, až po experimentální ,,prostě woodoo" rap. Jde o špinavou alternativu, která nenechá nikoho klimbat, rozproudí krev a opotí Akropoli.

Koncert je uspořádán za podpory Liveurope. První celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa


 
Doporučujeme