úterý 30. 4.
TEXOPRINT (KALAALLIT NUNAAT) /NL + LIBOR STANĚK II. & KRSTNÍ OTCOVIA /SK + LONELY SHREDDER AND THE HEAVY SMOKERS
21:00, Malá scéna
dočasně mimo provoz

info

Texoprint (Kalaallit Nunaat)

Nezadržitelné rotterdamské noise rockové trio změnilo název, ale ne identitu. Texoprint (dříve známí jako Kalaallit Nunaat) je manufaktura specializovaná na produkci hluku na nejvyšší úrovni. Letos vydají nové EP a zahrají si po celé Evropě včetně pařížské Supersonic Block Party a Best Kept Secret 2024.

Mumble EP – Na podzim vydali první singl z nového EP s názvem „Push it Down“. Trio se chystá vydat další dva nové singly již zanedlouho, první s názvem “Guess”. Rychlá, svižná a šlapavá postpunková skladba. Na jaře 2024 totiž plánují vydat své třetí EP s názvem “Mumble”, které přivezou i k nám do Akropole. Jde o promyšlený krok směrem k agresivnějšímu přístupu ke zvuku, o čemž je právě i celé jejich další EP. Nové písně Kalaallit Nunaat budou ještě více energičtější a agresivnější a posunou hranice toho, co dosud dělali. Očekávejte EP, které bude zapamatovatelné a zároveň rvát uši.

Libor Staněk II. & Krstní Otcovia

Slovenská kapela Krstní Otcovia patří stále mezi nováčky na slovenské alternativní scéně. Svoje debutové EP „References“ vydali v prosinci 2022. Kapela osciluje mezi post-punkem a indie rockem obaleným do motorických, kraut rockových beatů. Právě obliba krautrocku je spojila s frontmanem kapely Sýček Liborem Staňkem II, se kterým objeli tour k vydání jeho básnické sbírky Světelné básně. Pro ní je charakteristický silný koncept zakořeněný v autorově rodném prostředí, který si záměrně hraje s romanticky autentickým gestem jako promyšleným návodem. Ve speciálně performativním představení se tak bude extrémně syrová hudba K.O. prolínat s textovými kolážemi básníka Libora Staňka. Smyčky slov v hypnotické soundu. Verše utržený ze řetězu. Básně jako krvavý cáry masa. Made in czechoslovakia.

Lonely Shredder and the Heavy Smokers

Zvukové stěny, noisové běsnění, garážovitá špína, melacholický zvuk shoegaze a křehkého dreampopu. Žádný z těchto prvků není plzeňským harcovníkům cizí a rádi se převalují mezi žánry a styly jako kouř ze spousty rozličných cigaret.

Koncert na Malé scéně proběhne ve spolupráci s Akropolis Underground.

Nová hudební série s názvem woodoo představuje žánry od post-punku přes garage rock, noise, shoegaze, elektroniku a doom metal, až po experimentální ,,prostě woodoo" rap. Jde o špinavou alternativu, která nenechá nikoho klimbat, rozproudí krev a opotí Akropoli.

Koncert je uspořádán za podpory Liveurope. První celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa.


 
Doporučujeme