sobota 4. 11.
TIMBER TIMBRE/ CA + SUPPORT ► FOUNDLING/ CA,D
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Timber Timbre přijíždí s dosud nejdokonalejším a nejpoutavějším albem Lovage, ve kterém se mu podařilo spojit zdánlivě nesourodé vlivy.

Pod názvem Timber Timbre se skrývá kanadský hudebník Taylor Kirk (kytara, zpěv), kterého na současném evropském turné doplní Mike Dubue (piáno, syntezátor, zpěv) a Adam Bradley Schreiber (bicí, perkuse). Kirk, se svou pověsti kazatele se zádumčivým hlasem, bývá přirovnáván k Nicku Caveovi nebo Johnnymu Cashovi. Po šesti letech vydává nové dlouhohrající album Lovage (vychází 6.10. 2023), v produkci svého spoluhráče Michaela Dubue. Jako inspirační zdroje Kirk uvádí bohatou zvukovou paletu Briana Wilsona a rozjímavou melancholii Leonarda Cohena, překvapivě i Sun Ra, Alice Coltrane nebo italské zpěváky Pino Daniele a Paolo Conte.

Timber Timbre se konečně vracejí s novým plnohodnotným albem nazvaným „Lovage“ – dosud nejdokonalejším a nejpoutavějším albem Timber Timbre – což ovšem neznamená, že by Taylor Kirk pouze zdokonalil své pracovní postupy. Ve skutečnosti je „Lovage“ mistrovským dílem v dobré víře, protože Kirkovi se podařilo spojit nesourodé vlivy, které by se jinak zdály být vzájemně neslučitelné. Společně s producentem a inženýrem Michaelem Dubuem se mu podařilo sladit bohatou zvukovou paletu Briana Wilsona s rozjímavou melancholií Leonarda Cohena.

Support: Foundling (Německo/Kanada) – projekt Erin Lang, která vystoupí s experimentálním saxofonistou a hráčem na flétnu Peterem Hansonem

Pořádá agentura Rachot


 
Doporučujeme