pátek 27. 9.
NIE ► Píseň o tom, co se ztratilo
09:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Magický svět ztracených pokladů života. Odkud jsme přišli? A kde je všechno to, co už je pryč? Je pravda, že máme na nebi všichni svoji hvězdu? Někde mezi snem a skutečností, mezi tím, co bylo, a co je už pryč…

Inscenace Píseň o tom, co se ztratilo pro děti od 6 let, i pro jejich dospělé, je plná živé hudby, barev, vyprávění, velkých životních pocitů a humoru. Nabízí filosofický zážitek pro děti a jejich dospělé. Tady se můžeme smát i podivovat nad velkými i malými otázkami života. Tady je místo k přemýšlení nad věcmi, nad kterými člověk možná ještě nepřemýšlel, nebo si myslel, že je v tom přemýšlení sám.

Kde je to, co je „pryč“? Kde je moje druhá ponožka; kde je kamarád, který se odstěhoval, a babička, která umřela? Možná je někde místo, kde bydlí všechno, co jsme ztratili?

O Divadle NIE

Divadlo NIE je mezinárodní soubor, který při vytváření divadelních inscenací kombinuje fyzické divadlo, různé jazyky, živou hudbu a storytelling. Soubor se skládá z umělců z České republiky i různých evropských i mimoevropských zemí.

„Divadelní tvorba skupiny NIE je panevropská, aniž ztrácí místní vůně. Názorně předvádí, jak blízká a zároveň rozmanitá je naše „jiná“ Evropa a jak jsou naše osudy v ní tragicky a anekdoticky propletené. Obsahuje tragickou emocionalitu na způsob Isaaca Bashevise Singera a straní porozumění mezi lidmi. A jaksi mimochodem odpovídá přesvědčivě na otázku, k čemu je vlastně vůbec divadlo v současném světě.“ Nina Vangeli

Účinkující: Anna Moberg/Ingeborg Larsen, Iva Moberg, Nils Oortwijn

Režie: Kjell Moberg

Hudba: Nils Petter Mørland a Nils Oortwijn

Scénografie: Kateřina Housková.

Horkovzdušný balón: Mirek Trejtnar

Světelný design: NIE

Produkce: Iva Moberg

Cílová skupina: 6+ a dospělí

Délka: 50 min

Podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Fond for utøvende kunstnere, Arts and Culture Norway


 
Doporučujeme