sobota 2. 3.
LUCY KRUGER & THE LOST BOYS /ZA /DE + COLD VENUS REVISITED + DOMINIK PROK /SK
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Lucy Kruger & The Lost Boys

Alternativní artpopová kapela z Berlína, kterou založila talentovaná zpěvačka a skladatelka Lucy Kruger z Jihoafrické republiky. Svými nezapomenutelnými živými vystoupeními s intenzivní atmosférou si získali pozornost publika i kritiků. Po vydání debutového alba Summer's Not That Simple (2015) byli pozváni k vystoupení na nejuznávanějších festivalech v zemi včetně Endless Daze, Oppikoppi, Rocking The Daisies a Up The Creek. Od té doby stihli vydat několik dalších kvalitních alb. Jejich poslední album Heaving osciluje mezi intimitou a euforií a jeho syrová atmosféra může místy připomínat umělce jako je PJ Harvey, Hole nebo Garbage. Lucy chtěla rozšířit, rozvinout a zdramatizovat svůj přístup k psaní písní na tomto albu. Posunout svůj hlas a vystoupení ještě dál. Jakmile našla zárodek něčeho, co stojí za to, začala s kapelou do skladeb přidávat postupně nástroje na skelet rytmu a textu. V červnu letošního roku získali cenu Europavox Spotlight Prize. Zakladatelka Lucy Kruger také spolupracovala se známým souborem Frank Popp Ensemble a její vokály můžete slyšet na nahrávkách uznávaných kapel, jako jsou The Undeground Youth nebo Swans.

Cold Venus Revisited

Je hudební projekt sídlící v Praze, který se dotýká různých hudebních žánrů, od temného hlukového psychedelického zvuku po shoegaze a post-punk. Pro tvorbu svého soundu a stylu kapela se inspiruje velkým spektrem umění, predevsim sedmdesátkovou a osmdesátkovou punkovou scénou, včetně The Velvet Underground, Spacemen 3 a Kino. Cold Venus Revisited vnímá hudbu jako únik před dystopickou realitou a vytváří zvuk charakterizovaný existenciálními texty a melancholií plnou hluku.

dominik prok

Nedávno vydal (bezhlučnou) sólovou desku, která je vyvrcholením jeho dlouhodobého snu o samostatné umělecké realizaci. Půjde o jeho první pražské vystoupení. Album there is no rescue mission, we are safe je slovenskou odpovědí na tradici amerického či britského písničkářství, jehož je Proky velkým fanouškem a obdivovatelem. Nejedná se však o bezduchou kopii. Je to upřímná výpověď o jedné kapitole jeho života, se kterou se vyrovnává po svém. Hudba. Název alba There is no rescue mission, we are safe je odkazem na báseň či sérii veršů, které zaznívají v jeho populární minisérii/příběhu Station 11, který vznikl na motivy knihy Emily St. John Mandel. „There's nothing you can't survive, because there's nothing that you will not do.“… „What was lost in the collapse: almost everything, almost everyone, but there is still such beauty.“ Tak to zní správně. Je to střípek naděje v dystopii, kterou si člověk sám vytvořil. Dominik Prok je hudebník a zpěvák narozený ve Vranově nad Topľou, který umírá v New Yorku. – Renát Khallo Afterparty na Malé scéně proběhne ve spolupráci s Akropolis Underground.¨

Nová hudební série s názvem woodoo představuje žánry od post-punku přes garage rock, noise, shoegaze, elektroniku a doom metal, až po experimentální ,,prostě woodoo" rap. Jde o špinavou alternativu, která nenechá nikoho klimbat, rozproudí krev a opotí Akropoli.

Koncert je uspořádán za podpory Liveurope. První celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa.


 
Doporučujeme