čtvrtek 14. 9.
DNÉ (KŘEST ALBA BASIC LIVING) + DÝM + PAPI EROS
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Ondřej Holý aka dné vydává svou druhou řadovou desku. Křest alba Basic Living se uskuteční v Paláci Akropolis a zahájí podzimní část koncertní série PULZ. Vystoupí také kapela Dým a další hosté.

dné

Každodenní momenty, elektronické plochy a zvukový minimalismus. Producent Ondřej Holý pod pseudonymem dné vydal své debutové album These Semi Feelings, They Are Everywhere v roce 2016. Získal za něj hudební ceny Vinyla, Apollo a Anděl. Po sedmi letech se vrací s jeho nástupcem jménem Basic Living. Na novince se podíleli například Aid Kid, Floex a FVLCRVM. Očekávanou zvukově barvitou desku, která vychází 19. června u labelu Platoon, dné pokřtí 14. září ve Velkém sále Paláce Akropolis.

Dým

Dým je banda kámošů kolem ilustrátorky LBK ze Smíchova, která se zabývá například společenskými problémy. Ve své tvorbě popisuje úzkosti v generační propasti. Skupina se uvedla v roce 2021 svým eponymním EP, na němž se objevila například skladba Andělský tornádo, která bodovala i ve Velké sedmě Radia 1. Zkrátka post-punk od srdce.

Za dramaturgií série Pulz v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč. Večer se uskuteční ve spolupráci s Akropolis Underground.


 
Doporučujeme