středa 23. 9.
ZRUŠENO - LIVEUROPE FESTIVAL - MEZERG /FR + BRATŘI /CZ + VIAH /CZ + ZIMBRU /RO A DALŠÍ
18:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Liveurope přiveze do Paláce Akropolis čerstvé objevy evropské hudební alternativy!

Po dlouhém kulturním půstu se Palác Akropolis znovu otevírá návštěvníkům a na 23. září připravil šestý ročník festivalu Liveurope. Ten na třech scénách Akropole uvede osm hudebních objevů z různých částí evropského kontinentu. Za domácí scénu se představí elektronická skupina Bratři, alt-popový projekt Viah nebo indie duo JayRõ. Z Francie dorazí producent Mezerg, polský showman Horsy nebo maďarská hudebnice Deva.

MEZERG /FR

Mezerg is the creator of PianoBoomBoom, a genuine mix of Piano and.. BoomBoom. Hands and feet linked to his instrument, his whole body is at use. Merging electronic and acoustic music, he creates an organic new sound, that he loves to disrupt by adding weird stuff to the chords of his Piano.

Somewhere between Techno and World music, this nightlife one-man band draws as well into Jazz and Trance.

Positioning himself as the alternative from a midnight-to-6 classic DJ, he fights for the comeback of real live perfomances, where improvisation leads the way and his fed by the audience’s energy. By seasoning his Piano with BoomBoom, MEZERG tends to bring it back to places where we don’t hear it anymore, and at an hour we least expect it.

His musicommunication is prepared with the greatest care, from slick music videos to shitty live captations. Every new video benefits from a fast growing audience. Together, we reach the million views.

Zimbru /RO

Zimbru is an indie / art-rock band from Cluj-Napoca, Romania comprised of Teodora Retegan, Paul Bucovesan, Andrei Bobiș and Oana Pop. Their sound can be described as a wild mix of raspy synthesizers, angular guitar riffs and lively percussion all topped off by stories of dancing, lost pets, real love and nostalgia for never experienced past decades.

The band released their debut EP on November 8th via Cirkular. This record shares the same name with their second single, Little Creatures. (while also nodding to one of the band's big influences, The Talking Heads) The EP consists of four tracks – Divination, Little Creatures, Terejo and Dyo – and represents the very essence of Zimbru's sound and aesthetics. (listen here: https://smarturl.it/…eCreaturesEP) The band started to get more international attention after their debut EP release. In a feature article, Europavox praised the band's charming debut: „Labeled as a breath of fresh air in the Eastern-European space, one cannot help but fall in love with Zimbru again and again.“.

viah /CZ

Viah je dvojice cácor, které si jedou svoje: zpívají, tančí a všelijak buší do elektronických nástrojů, co se jim dostanou pod ruku. Jsou nezachytitelný, nepředvídatelný, těžko uchopitelný, neustále přicházejí s něčím novým, u nich prostě nikdy nevíš. Všechno se děje tady a teď na tomhle koncertě – a pak už nikdy a nikde. Mladá pražská elektronická kapela se zničehonic objevila na scéně, ale s o to větší razancí. V roce 2019 vyhrály Czeching, hudební soutěž Radia Wave, kde byly označeny mezinárodní porotou za mladý český hudební projekt, který je nejpřipravenější na export do zahraničí. Live shows tohohle holčičího tandemu jsou výbuchem energie, protkané až dětinskou hravostí, které značně snižují věk, kterým na vás budou působit. Nabourávají stylistiku normálních koncertů mezi performerem a publikem a nerespektují žádná pravidla.

Bratři /CZ

Bratři jsou nový objev na české elektronické scéně. Dvojčata Jiří a Ondřej vytvořili hudební projekt, který se žánrově pohybuje mezi kombinací chytlavé taneční elektroniky, techna a ambientu. Hlavním hnacím motorem jsou Jiřím hrané živé bicí, melodické motivy a sekvence pak vytváří Ondřej na analogové a modulární syntezátory. Dva podmanivé proudy se na pódiu spojují v jeden nekompromisní tok elektrizující energie. V roce 2017 vydali Bratři EP Monster a následující rok singl Manual. Od vzniku v roce 2016 odehráli velké množství koncertů a festivalů, jako je např. Beseda u Bigbítu, Povaleč nebo Colours of Ostrava. Jako support se objevili například před jmény jako Rone, Chrome Sparks, Jan Blomqvist a v březnu 2019 před Jonem Hopkinsem ve Fóru Karlín. V dubnu 2019 vydali singl a videoklip Monarch a zúčastnili se showcase festivalu Tallinn Music Week, kde bylo jejich vystoupení vybráno mezi deset nejlepších live acts celého festivalu. V červenci 2019 si Bratři zahráli na prestižním francouzském festivalu Chateau Perché, kde jejich vystoupení sklidilo velký úspěch. Na podzim 2019 a začátkem roku 2020 se zúčastnili showcasů jako je Nouvelle Prague, budapešťský BUSH, MENT a prestižní showcase Eurosonic. V únoru 2020 Bratři začali spolupracovat s uznávaným producentem elektronické hudby Hannesem Biegerem, se kterým pracují na debutové desce.


 
Doporučujeme