Liveurope

První pan-evropská iniciativa, která podporuje koncertní scény v jejich snažení propagovat  nově vznikající evropskou hudbu.

Palác Akropolis je členem hudební platformy Liveurope, která spojuje  24 ikonických evropských hudebních klubů na podporu rozmanitosti evropské hudební scény.  Od svého založení v roce 2014 Liveurope povzbuzuje hudební kluby k objevování nových evropských talentů a pořádání koncertů těchto mladých hudebníků.

Často se stává, že hudebníci, které Liveurope podpoří, mohou být zítra hvězdami jako např. Christine and The Queens, Years & Years nebo Rosalía. Od svého založení již Liveurope podpořila přes 4200 umělců z 40 evropských národností. Jednoduchý a progresivní bonusový systém pomohl zvýšit přeshraniční koncertování začínajících hudebníků v rámci sítě Liveurope o 46 %.

Platforma je spolufinancována Programem Creative Europe Evropské unie a ve spolupráci s dalšími institucemi se zasazuje o to, aby podpořila mobilitu umělců v konkrétních oblastech. Jednou z nich je iniciativa Above 55°, podporovaná Norským kulturním fondem.

 

 

 
Doporučujeme