sobota 19. 3.
LAOKOON (KŘEST ALBA) + BOLS\SLOB + ANCESTRAL VISION
21:00, Malá scéna
dočasně mimo provoz

info

Aktuální sound, potřeba uměleckého vyjádření i bourání žánrových mantinelů. Nejen to v sobě propojuje nová koncertní série Pulz v Paláci Akropolis. Za její dramaturgií stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč. Malou scénu jako první rozpulzuje v sobotu 19. března alternativní rapová dvojice Laokoon křtem nového alba Šperk. Představí se také producent a zvukový experimentátor BoLs/sLoB, večer završí DJ a člen kolektivu Unizone Ancestral Vision.

Laokoon

Symbióza žhnoucích tučných beatů a abstraktních rapových textů. To je kombo dvojice Laokoon, které hoří nejen ve studiu, ale hlavně naživo. Rapper a básník Mikuláš Hamerla (Sekvoye) se společně s producentem Jiřím Machů (Killiekrankie) sestěhovali do bytu v Brně, kde před lety vzniklo jejich eponymní debutové album, ale i čerstvá deska Šperk. „Umřel nám hard disk se vším novým materiálem. Tak jsme někdy uprostřed léta začali od nuly, práce na albu zabrala kolem půl roku,“ říká Mikuláš Hamerla. Ryze DIY přístup a láska pro tvorbu umělců jako JPEGMAFIA nebo Sega Bodega daly vzniknout blýskavému Šperku českého alternativního rapu.

BoLs/sLoB

Za pseudonymem BoLs/sLoB se skrývá mladý producent, rapper a zpěvák Matěj Dvořák. Jeho loňské EP RESEARCH září křupavými beaty a pestrostí současné experimentální elektroniky s hyperpopovou metalízou. Pokud vám chutnají recepty britských kolektivů NUXXE nebo PC Music, zamilujete si i hudbu, kterou míchá zvukový alchymista BoLs/sLoB. Dvořák ztělesňuje esenci Pulzu. Připravte se na překalibrování vaší tepové frekvence.

Ancestral Vision

Ancestral Vision je muž mnoha soundů a polí působnosti. Známe ho jako producenta, DJ, spoluzakladatele labelu Unizone a moderátora jeho pravidelné show na Radiu 1. Jeho hybridní klubová tvorba stojí na tvrdých sekaných beatech a nevyzpytatelnosti, která vydá na zástavu srdce a jeho následné nastartování. Někdy i v rámci jednoho jediného tracku. Kromě toho Ancestral Vision sampluje znělky devadesátkových pořadů České televize!


 
Doporučujeme