středa 6. 4.
ZRUŠENO - VERTIGO + UTHANDO + JANOUŠEK-WRÓBLEWSKI QUARTET
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Jak zní současný jazz? Třeba jako hudba bez předsudků, těžící z různých stylových východisek a inspirací… Tři kapely, které zazní na tomto minifestivalu, mají společného jmenovatele v originálním výrazu, zvuku a původních kompozicích. Vertigo není třeba představovat, je etablovaným souborem, jenž už dvacet let posouvá hranice českého jazzu. Uthando tvoří crème de la crème mladé české jazzové generace a Janoušek-Wróblewski Quartet hraje nezaměnitelnou komorní hudbu, plnou energie.

19:30 – Uthando (velký sál)

Členové Uthanda sami nevědí, jak svou hudbu žánrově vymezit. Jedná se o eklektismus hudebního světa autorů jednotlivých kompozic, které spojuje nevyhnutelnost v podobě improvizačního vyjádření. Skladby této kapely jsou barvité a sugestivní. Deska Uthando vyšla v roce 2021 pod záštitou nakladatelství MaRecords.

20:45 – Vertigo (velký sál)

Vertigo je jedna z nejoriginálnějších českých skupin, která vzešla z jazzu, ale postupem času se svými hudebními přesahy dopracovala ke zcela svébytnému zvuku. Jeho součástí je kreativita, totální improvizace, ale též sofistikované kompozice zasahující místy až do oblasti soudobé vážné hudby.

22:00 – Janoušek-Wróblewski Quartet (malá scéna)

JWQ je akustický kvartet kombinující improvizovanou hudbu s kompozicemi z dílny obou dechařů. Kvartet byl původně zásadně ovlivněn newyorským jazzovým downtownem (Sex Mob, Medeski-Martin-Wood, Bobby Previte, Ray Anderson, Marty Ehlrich), postupem času se tato přímá inspirace částečně vytratila a z kvartetu se stal soubor kradoucí z tolika zdrojů až hanba. Skladby jsou eklektické, hudba čerpá z různých jazzových i jiných tradic, vše je propojeno totální improvizací. Hrají Štěpán Janoušek (tb), Michal Wróblewski (sax), Miloš Klápště (cb) a Jan Chalupa (perc.).


 
Doporučujeme