1992 - 2000 DIVADLA+NADACE PRAŽSKÉ 5

DIVADLO AKROPOLIS BYLO REKONSTRUKCÍ OD ROKU 1991 PŘIPRAVOVÁNO PRO DIVADLA PRAŽSKÉ "5". INAGURAČNÍ FESTIVAL PRAŽSKÉ "5" ZAHÁJIL PRAVIDELNÝ DIVADELNÍ PROVOZ POD NÁZVEM PROSTORU PALÁC AKROPOLIS V ÚNORU 1996. V PROJEKTU BYLO REALIZOVÁNO 152 PŘEDSTAVENÍ. DIVADLO SKLEP ÚSPĚŠNĚ NAPLŇUJE NABÍDKU SVÉ STÁLÉ SCÉNY V KD DOBEŠKA, KDE MOŽNÁ OBČAS OBJEVÍTE I OSTATNÍ ...

VÍCE INFORMACÍ OFICIÁLNÍ STRÁNKY: DIVADLO SKLEP.

PŘEHLED PROJEKTU A JEHO HISTORIE:

GALERIE NĚKTERÝCH AKTIVIT PRAŽSKÉ "5" V PALÁCI AKROPOLIS: FOTO 1997.

HLAVNÍM PŘEDSTAVENÍM INAGURAČNÍHO FESTIVALU PRAŽSKÉ 5, KTERÝ PROBÍHAL PO UKONČENÍ ZKUŠEBNÍHO PROVOZU PO KOLAUDACI NOVĚ ZREKONSTRUOVANÉHO PALÁCE AKROPOLIS V ÚNORU A BŘEZNU 1996 BYLO BLUDIŠTĚ '96PŘEDSTAVENÍ PÁR DNŮ PO DESÁTÉM VÝROČÍ OD CHMELNICKÉ PREMIÉRY VE ZNAČNĚ ROZŠÍŘENÉ A INOVOVANÉ VERZI NAPLNILO VŠECHNY PROSTORY PALÁCE AKROPOLIS. TY BYLY ROZDĚLENY DO VÍCE NEŽ PADESÁTI SAMOSTATNÝCH SCÉN, DIVADELNÍCH MIKROSVĚTŮ, KTERÉ "OBSLUHOVALA" VÍCE NEŽ STOVKA ÚČINKUJÍCÍCH. VŠE SPOJOVAL HLAVNÍ MOTIV, KTERÝ SE STAL I PODTITULEM PŘEDSTAVENÍ: TAJEMNÝ SVĚT DIVADLA, DO KTERÉHO SE VSTUPUJE PO JEDNOM (A NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ)! Z PŘEDSTAVENÍ ČESKÁ TELEVIZE NATOČILA DOKUMENT V REŽII ZDENKA TYCE, KTERÝ MĚL PŘEDPREMIÉRU V PALÁCI AKROPOLIS A PREMIÉRY NA ČT I. A ČT II. VE DNECH 27. A 28. ZÁŘÍ 1996.

TOLIK PRAŽSKÁ 5 V PALÁCI AKROPOLIS DOHROMADY. DÁLE PAK DLE POŽADAVKŮ A MOŽNOSTÍ JEDNOTLIVÝCH SOUBORŮ BYLA ZAŘAZOVÁNA JEJICH SAMOSTATNÁ PŘEDSTAVENÍ:

BALETNÍ JEDNOTKA KŘEČZAČÍNÁME KONČIT

DIVADLO SKLEP: BESÍDKA + MAZANÝ FILIP + MLÝNY

DIVADLO VPŘEDPRAHA MAGICKÁ A JINÉ POUDAČKY + 4 ESA ČESKÉ IDENTITY... + U VŠECH SVATÝCH + REVIVAL

NEPOČÍTÁME-LI DO TOHOTO VÝČTU VYSTUPOVÁNÍ M.T.O. UNIVERSAL PRAHA POD VEDENÍM FRANTIŠKA SKÁLY A TRIO VÝTVARNÍKŮ ALEŠ NAJBRT + JAROSLAV RÓNA + FRANTIŠEK SKÁLA + NA POZICI "NADHAZOVAČE" MARTIN ZBROŽEK NEBO ČASTĚJI TOMÁŠ HANÁK VE VOKÁLNĚ - PANTOMIMICKÉ SHOW POD NÁZVEM TROS SKETOS, TAK POSLEDNÍM OFICIÁLNĚ - ORGANIZAČNÍM POČINEM PRAŽSKÉ "5" V PALÁCI AKROPOLIS BYLO PŘEDSTAVENÍ DIVADLA SKLEP: MLÝNY V PONDĚLÍ DNE 29.5.2000.

 

 
Doporučujeme