úterý 17. 5.
ANNA VAVERKOVÁ + YASHA + AFTERPARTY ► JOSHEK
21:00, Malá scéna
dočasně mimo provoz

info

Touha uměleckého vyjádření, bourání žánrových mantinelů a aktuální zvuk. Nejen to v sobě propojuje nová koncertní série Pulz v Paláci Akropolis. Malou scénu v květnu rozpulzují dva výrazné objevy loňského roku.

Anna Vaverková

Hledej ten sweet spot! Pokud máte rádi barevný indie pop, který zároveň vybočuje svou něžností a žánrovými odskoky až k soulu, najdete ho v tvorbě Anny Vaverková. Zpěvačka a klavesistka, která pendluje mezi Berlínem a Prahou na sebe upozornila už jako členka mezinárodní kapely The Flavians. Se svou sólovou hudbou v čele s letošní EP nahrávkou Roztomilá holka, která mimochodem vyšla i jako NFT, přitom Aničko poukázala na svůj ohromný songrwiterský talent. Civilní, poutavé a přitom ohromně osobité písně, v nichž se hudebnice věnuje mimo jiné objektivizaci žen, se ve vaší hlavě zabydlí a ani po nich nebudete chtít platit nájem.

Yasha

Jáchym Kovář alias Yasha patří mezi velká zjevení roku 2021. Od skupiny JayRõ se po krůčcích posunul k neotřelým skladbám, postavených na suverénním songwritingu. Zapamatovatelné skladby o dospívání, rodině i toxické maskulinitě z debutové desky The Boy Who Came Here From the Dust dávají nahlédnout do umělcova nitra. A ochotně mu uvěříte každé slovo. Na Malé scéně zazní neobvykle akusticky za doprovodu violoncella a v některých případech i hlasu Anny Vaverkové. Pláč může být ozdravný, přijďte se o tom nechat přesvědčit s Yashou na pódiu.

Za dramaturgií série Pulz v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč.

AFTERPARTY: JOSHEK

Po vice nez 20 letech aktivniho DJingu patri Joshek do skupiny tech opravdu zkusenych – klubovych senioru. Pestrou skalu stylu elektronicke hudby serviruje bez pripravy konceptu, kazdy set tak vzdy vznika az na miste a v realnem case, coz zajistuje stoprocentni unikatnost a presne nula opakovani. To stejne cekejte i dnes, jizdu z lehkeho elektro sumu pres house music az do moderniho techno narezu. No limits.


 
Doporučujeme