pátek 22. 4.
IVANA MER /SK – AUDIOVIZUÁLNÍ PREMIÉRA EARTH
20:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Mezinárodní den Země oslavíme křtem alba Earth od Ivany Mer, který byl nominován na hudební cenu Radio Head Awards jako album roku v kategorii world music/folk. Uděje se tak v rámci jedinečné audiovizuální performance s poutavými projekcemi od Marii Júdové. Během večera vystoupí i jednotliví hosté, kteří se na přípravě alba podíleli- mezi nimi například houslistka a zpěvačka Nina Rosa, perkusionista Miloš Vacík, hudebnice Bára Zmeková a další.

Pro tuto příležitost vytvořila speciální scénografii výtvarnice Katarína Caková, ručně tkaný kostým dílna Daniely Danielis WNOOZOW, a o pohybovou přípravu se postarala choreogreografka Soňa Ferienčíková. Rozmazané hranice mezi žánry a jednotlivými skladbami se tak stanou ještě tekutější, aby vás svým proudem unesly do překvapivých a odlehlých zákoutí tohoto unikátního hudebního a vizuálního univerza. Tento zážitek si rozhodně nenechte ujít!

ALBUM EARTH je óda na přírodu, stejně jako volání po empatii, změně v chování a uvědomělejším přístupu k naší planetě. Tato témata zhmotnila Ivana Mer do konceptuálního alba, které lze vnímat jako nepřetržitou 45 minutovou skladbu. Na albu se podílelo 18 hudebníků z různých zemí světa – kromě Čech a Slovenska také z Holandska, Spojených Států, Francie a Argentiny. Silným inspiračním zdrojem alba jsou perkuse, rytmy původních obyvatel Latinské a Severní Ameriky, které se organicky propojují s hlasem a elektronikou.

Vznik projektu z produkce TRAKT o.z. z veřejných zdrojů podpořil Fond na podporu umění.

Projekt je podporován platformou Liveurope.


 
Doporučujeme