úterý 10. 5.
BADFOCUS + EMOTIONALLY SPOONFED + NEVERTOUCH
21:00, Malá scéna
dočasně mimo provoz

info

Aktuální sound, potřeba uměleckého vyjádření i bourání žánrových mantinelů. Nejen to v sobě propojuje nová koncertní série Pulz v Paláci Akropolis. Malou scénu tentokrát rozpulzují hudebníci, jejichž jména se píší výhradně malými písmeny, přestože na tuzemské scéně dělají čím dál větší poprask. Vystoupí totiž skladatel a producent badfocus, ale také nadějná dvojice emotionally spoonfed.

badfocus

Titulovat ho dokola jako českého Jona Hopkinse už by bylo potupné. Prokop Korb aka badfocus si totiž za necelé tři roky vytvořil vlastní charakteristický zvuk, který nemá smysl zatěžkávat zbytečným přirovnáváním. Během svých koncertů mladý hudebník přeskakuje mezi syntezátory, pianem, elektrickou kytarou i vocodery. Nebývale provzdušněná a povznášející elektronická tvorba nabízí ten přesný poměr atmosférické melancholie a minimalistické taneční energie. badfocus je producent, skladatel a multiinstrumentalista, jehož show se vyplatí absolvovat i absorbovat naživo.

emotionally spoonfed

Publikum v Paláci Akropolis se bude cpát emocemi po lžících. Stejně jako mladá dvojka emotionally spoonfed, která se coby nové jméno naší nezávislé hudby zčistajasna zjevila na začátku nového světa roku 2020. Miky a Oliver ve svých DIY písničkách kombinují baskytaru s minimalistickými beaty, špičkovou angličtinou a mohutnými elektronickými přetlaky. Lovesongy generace Z nabízejí nejen swag a generační výpověď, ale zároveň ukázku toho, jak neotřelé skupiny s přesahem se dnes v Česku rodí.

nevertouch

Procházka po Francouzské riviéře za ozvěn hypnotického techna. Podobná scenérie ožívá v pilotním singlu farewell od producenta nevertouch. Pod pseudonymem se usmívá Martin Nouza, bubeník kapel Sergeant Jammer a Parta vynikajících lidí. Autorskou tvorbu v jeho premiérovém DJ setu doplní něžné melodie The Blaze, HVOB nebo Rüfüs Du Sol. „Prostě miloučký duc duc,“ říká nevertouch o afterparty, na které byste se rozhodně měli zdržet až do posledního beatu.


 
Doporučujeme