úterý 29. 3.
ARLETA + HEKATÉ
21:00, Malá scéna
dočasně mimo provoz

info

Aktuální sound, potřeba uměleckého vyjádření i bourání žánrových mantinelů. Nejen to v sobě propojuje nová koncertní série Pulz v Paláci Akropolis. Malou scénu tentokrát rozpulzuje jedna z nejosobitějších českých rapperek současnosti Arleta. O afterparty se postará členka YOGA Kolektivu a DJka Hekaté.

Arleta

Arleta Berndorf má statement i styl. Oba aspekty naplňuje s každým dalším trackem a pomalu, ale jistě se stává nejvýraznější rapperkou u nás. Texty ve svých skladbách neúnavně řeže do společenských i každodenních osobních témat. A protože je podává tak apaticky a přesto náramně přesvědčivě, jsou ještě neodolatelnější. Temné příběhy o úzkostech i vzkazy nejen na adresu wannabes a sexistů v popkultuře rezonovaly i na dvou EP nahrávkách Ability to Damage Plant a Am2021. Na abstraktní beatech a originálním sound designu s Arletou spolupracují například slovenský rapper Fvck_kvlt a producent David Herzig. Momentálně je hudebnice nominovaná na cenu Vinyla v kategorii Objev roku, ale také na Apollo za singl Styl.

Hekaté

Za pseudonymem Hekaté se skrývá Káča Hrušková. DJka a členka Yoga Kolektivu, která v roce 2021 začala hrát na každé druhé dobré techno akci u nás. Její svěží set jste mohli slyšet na festivalech jako Transforma a Žižkovská noc nebo v pražských techno klubech v čele s Ankali. Hekaté patří mezi zajímavá jména nové generace českých DJs a večírku svým výběrem vždycky dodá potřebnou energii. V rámci Pulzu se na afterparty postará o to, abyste z Malé scéně Paláce Akropolis nechtěli nikdy odejít.

Za dramaturgií série Pulz v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč.


 
Doporučujeme