čtvrtek 28. 4.
MEZERG /FR + ISAMA ZING DJ SET /SK
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

19:30 ISAMA ZING

20:25 MEZERG

Francouzský producent MEZERG o sobě někdy mluví jako o kapele jednoho člověka.

Na pódiu ovládá syntezátory, těremin a drummachines a vytváří energickou taneční hudbu, do které ale patří výrazný živý element. „Je to unikátní talent, jehož načasování a technika jsou vždycky dokonalé,“

napsal o něm britský blog The Music Man a důkazem jsou třeba Mezergova videa na YouTube. Kouzlo jeho „one-man bandu“ poprvé zažijí i čeští posluchači.

ISAMA ZING

Jméno Jonatána Pastirčáka na alternativní scéně rezonuje už léta. U nás je známý například jako producent posledních alb Zrní či Zvířete jménem Podzim a skladatel filmové hudby (V síti, Čiary, Špina atd.). Začínal s Adamem Matejem jako Tucan, posléze spolu tvořili elektronickou hudbu pod pseudonymy Pjoni & Ink Midget, nejnověji vystupuje sám jako Isama Zing. „Pjoni je elektroakustičtější, víc improvizovaný a konceptuální,” objasnil Jonatán v jednom rozhovoru. „Isama Zing naopak klubovější a do velké míry postavený na beatech a rytmice.” Jako Pjoni tvoří i scénickou hudbu, naposledy s Katarzií, za jejíž Antigonu dostali slovenskou Cenu Dosky. Minulý rok vydal Isama Zing album Blurry AF.

Tato akce je podpořena Liveurope.


 
Doporučujeme