2011 - 2015 TRAFFIC DANCE

Pojízdné podium – hasičský veterán nebo divadelní scéna? Taky hudební stage nebo oprýskaný ateliér a klidně dětský ráj… Divadlo a zábava jaksepatří, kde si přejete. NA TÉTO POJÍZDNÉ SCÉNĚ BYLO REALIZOVÁNO VÍCE JAK 100 PŘEDSTAVENÍ, PERFORMANCÍ A PRŮVODŮ NA NÁMĚSTÍCH A FESTIVALECH. PO UKONČENÍ PROJEKTU BYL VŮZ ODPRODÁN SBĚRATELI.

Propojení fyzické a taneční akce s živou hudební strukturou se přemisťuje z běžného divadelního prostoru na korbu nákladního vozu, na němž, kolem nějž a v němž se akce odehrává. Hasičský vůz slouží jako jeviště, vymezený hrací prostor, ale především jako obrovský „mnohamožnostní“ hudební nástroj, na kterém se uskutečňují všechny akce. Na hasičském speciálu upraveném akademickým sochařem Lukášem Raisem na divadelní pojízdnou stage je možné odehrát několik žánrových projektů: divadelní Traffic Dance Show, hudební Traffic Dance Drums, vytvarné Traffic Dance Art a představení pro děti Traffic Dance Bomberos.

SOCHAŘEM LUKÁŠEM RAISEM BYL VYŘAZENÝ HASIČSKÝ SPECIÁL PŘETVOŘEN V SAMOSTATNÉ UMĚLECKÉ DÍLO, KTERÉ VŠAK BYLO ZÁROVEŇ PLNĚ FUNKČNÍ POJÍZDNOU SCÉNOU (03:07) SE SPOUSTOU TECHNOLOGICKÝCH "VYCHYTÁVEK", KONZULTOVANÝCH S DIVADELNÍKY A DALŠÍMI UŽIVATELI. SCÉNA BYLA VYUŽITA K VÍCE JAK STOVCE AKCÍ, V ARCHIVU AKCÍ PROJEKTU NÍŽE JE ZACHYCENO POUZE VYUŽITÍ PRO "KMENOVÁ" PŘEDSTAVENÍ A PERFORMANCE PALÁCE AKROPOLIS: TRAFFIC DANCE ART (02:42)TRAFFIC DANCE DRUMS (02:28)TRAFFIC DANCE 1.2.3. VPŘED! (04:13)TRAFFIC DANCE REVOLUTION: IS HERE... (10:58)TRAFFIC DANCE SHOW (08:56) + TRAFFIC DANCE BOMBEROS ATD.

 

 

 
Doporučujeme