neděle 2. 6.
NINA KOHOUT /SK
11:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

V červnu budeme pokračovat další čtyřdenní hudební rezidencí se slovenskou hudebnicí Ninou Kohout, která bude pracovat na novém materiálu, včetně mezinárodní spolupráce.

Nina Kohout

21letá slovenská umělkyně, která v současné době žije ve Velké Británii, kde právě dokončila studium na The BRIT School. V roce 2020 Nina získala cenu Radio_Head pro nováčka roku (kurátor slovenské národní rádio), kterou obdržela za svůj debutový singl Blue Sunray. Její kritikou oceňované debutové EP Pandemonium (včetně skladby Moonlight, kterou rádio KEXP uvedlo jako Song of the Day) přineslo Nině zmínky v rádiu BBC a hudebních časopisech, jako jsou Under the Radar, Louder than War a časopis Electronic Sound. V minulosti hrála například v kultovním Kině Šiška v Lublani, v Attenborough Centre for the Creative Arts v Brightonu, v Santerii v Miláně, na festivalu Waves Vienna, na festivalu Liveurope v Praze a také na největším evropském showcaseovém festivalu Eurosonic v Nizozemsku. V roce 2023 představila Nina Kohout dva singly, včetně skladby „Little Butterfly“, která debutovala na BBC Radio 6 Music, a nabídla tak náhled toho, co můžeme očekávat od jejího debutového alba, jehož vydání je naplánováno na rok 2024.

Její hudba propojuje strašidelnou atmosféru starého slovenského folkloru, prvky klasické hudby a svěžest inovativní elektroniky. Následně vytváří svůj vlastní nadčasový, poněkud zvláštní a anarchický hudební svět. Nina Kohout je zvukovou vypravěčkou, která posouvá hranice hudební poslušnosti a tvoří neustálý rozhovor mezi vtíravou hrůzou a křehkou čistotou.

Projekt je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a MK.


 
Doporučujeme