sobota 18. 5.
Double bill ► Temporary Collective ► Call Alice + IN BE-TWEEN ► video esej
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Kvůli zdravotním komplikacím tanečníka a choreografa Renana Martinse jsme nuceni zrušit druhou část double bill – představení Helio, a nahradit ji filmovou projekcí krátkou dokumentární videoesejí s názvem IN BE-TWEEN, která sleduje zákulisí příprav představení Call Alice. Tento krátký dokument byl vybrán na Festival tanečních filmů v Praze a Festival krátkých filmů v Berlíně.

19:30 Temporary Collective: Call Alice

20.30 IN BE-TWEEN – video esej

Tereza Ondrová se vydává v „Call Alice“ pátrat po své dvojnici. Tak říká se, že každý má někde svého dvojníka, ne? Je tedy možné najít odpovědi prostřednictvím jiné osoby? Co nás nutí identifikovat se a spojit se s ostatními a se sebou samými? Tereza Ondrová a její dvojnice Francesca Foscarini jsou na cestě mezi dokumentem a intimní výpovědí, ve společné tvorbě se dotýkají řady témat, jako je ženská psychika a její proměny, osamělost, zranitelnost, a nakonec i přijetí stavu, ve kterém se scénické umění nacházelo během pandemie. A i když se tyto dvě ženy neznají, mohou mezi sebou sdílet citové pouto, které přesahuje geografii?

CALL ALICE

Dvě ženy, obě tanečnice, obě stejně staré, prý si velmi fyzicky podobné. Nejprve o sobě nemají ani tušení, možná jen věděly, že každý má někde svého společníka nebo dokonce dvojče. Je možné hledat odpovědi skrze druhého člověka? Co nás nutí identifikovat se a spojovat se s ostatními i se sebou samými? Tereza Ondrová a Francesca Foscarini na cestě mezi dokumentem a intimní výpovědí, vlastním tělem a osobní zkušeností. Ve společné tvorbě se dotýkají řady témat, jako je ženská psychika a její proměny, osamělost, zranitelnost a v neposlední řadě akceptují stav, ve kterém se momentálně nachází živé umění. A přestože se tyto dvě ženy neznají, mohou sdílet emocionální pouto, které přesahuje geografii?

PREMIÉRA: 22. června 2021

AUTOŘI A SPOLUPRÁCE Autor: Tereza Ondrová

Performeři: Tereza Ondrová, Francesca Foscarini

Dramaturgický poradce: Monica Gillette

Režijní spolupráce: Petra Tejnorová

Světelný design: Katarina Morávek Ďuricová

Zvukový design: Jan Čtvrtník

Překlad: Marta Ljubková

Producent: Daniela Řeháková / Temporary Collective

Koprodukce: Tanec Praha z.ú.

Za podpory: Ministerstvo kultury České republiky, Hlavní město Praha, Státní fond kultury, Studio ALTA

IN BE-TWEEN – video esej

Ve video eseji s názvem IN BE-TWEEN je prezentovaná tvůrčí práce, ale i proces zkoušení tanečního projektu. Kvůli pandemii koronaviru se živá kultura částečně přesunula do online prostředí. Přesunula se tam i česká tanečnice Tereza Ondrová a její italská kolegyně Francesca Foscarini. Od března 2020 až do teď připravují svůj nový taneční kus. Bez společného času na zkušebně, převážně online, každá ve svém bytě, ve svém městě či ve své zkušebně. Video esej je tak zprávou nejen o jednom projektu, ale také o živém umění – tanečním umění ve věku digitálním, distančním, ve věku velké nejistoty. Kdo je Tereza a kdo je Francesca, ale také co je přivedlo ke spolupráci, je samozřejmě dalším tématem této krátké eseje.

Video esej zachycuje tanečnici Terezu Ondrovou v procesu tvorby společně s Francescou Foscarini, přináší pohled a inspiraci autora původního námětu projektu Cosima Lopalco a přizvané dívky – mladé studentky Anity Zordan.

AUTOŘI A SPOLUPRÁCE Režie: Petra Tejnorová

Střih: Petra Maceridu

Zvuk: Jan Sedláček

Hudba: Dominik Žižka

Délka: 15 min


 
Doporučujeme