čtvrtek 30. 5.
PRUNE + 3RMA /SI
10:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

V rámci hudební rezidence se propojuje česká umělkyně Prune se slovinskými 3:rma. Své čtyři dny soustředěné práce věnují synergii a přípravě na společný podzimní koncert 4.9.2024 právě u nás v Paláci Akropolis.

Prune

Lucie Krpalová, která se do Brna přistěhovala z jihovýchodní Moravy, působila několik let spolu s Marií Adamovou v dívčím písničkářském duu Lav Lav. Poté si založila sólový autorský projekt Luu, který se plynule přetransformoval v Prune. Pod producentským dohledem Martina E. Kyšperského (Květy) vydala v roce 2016 svoji debutovou desku Kruhy.

Prune v současnosti zpracovává anglický materiál na druhou desku, na které se aranžérsky podílí švédský hudebník Christoffer Strandh (sólový projekt Chris Beach) a pod rukama se jí shromažďují nové písně v češtině.

3:rma

Autorský projekt kytaristky Uršky Supej a zpěvačky Máši But. Projekt staví most mezi hudbou a poezií, v níž můžete slyšet stopy jazzu, popu i folku a diskutovat o tématech jako feminismus, vztahy, víra atd. Inspiraci čerpají u hudebníků, jako jsou Bob Dylan, Laura Marling, Leonard Coen, básnířek Edny St. Vincent Millay a May Sarton, a v dílech Simone de Beauvoir, Virginie Woolfové atd.

V jejich písních se projevuje kontrast mezi jednoduchými melodiemi a složitými tématy, jako je boj mezi ideálem a realitou, jimiž podněcují diskusi o otázkách, které společnost často přehlíží nebo odsouvá stranou.

Projekt je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a MK.


 
Doporučujeme