pátek 5. 4.
XCES FULL BAND /SK + xDZVØNx /PL + BODY OF PAIN + FRAU ZWEI
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

XCES full band

Modulární kapela/umělecký kolektiv přinášející audiovizuální zážitek post-žánrové doby s důrazem na témata jako informační přetlak, sociální odcizení prostřednictvím médií, meme kultura, meta-ironie a AI. Jejich debut „IT'S HAPPENING“ přelétává od elektroniky přes doom metal, experimentální rap, poezii, soundscape, až po noise teritorium přičemž tato polystylovost se jeví být stejným dílem pocta jako i parodie.

V kapelovém formátu (bicí, basa, kytara, vokály, elektronika, DIY nástroje) představí jejich debut jako konceptuální celek, podpořený světelnou show, vizuály a vlastním špičkovým zvukovým inženýrstvím pod hlavičkou Beyond Music Studio. Můžete se těšit na žánrově svobodný, emočně vyhrocený, ironií podkopaný a vizuálně/akusticky natlakovaný unikátní dystopický zážitek.

xDZVØNx

Sn0rk/acid trap Duo z polské Wroclawi. Hudba skupiny je na jedné straně ovlivněna temnou elektronikou, synthwave, noise nebo technem, ale také sakrální a tradiční hudbou ze slovanských zemí. Od začátku svého působení duo vystupuje v mnoha zemích na alternativních klubech a festivalech po celé Evropě. Zároveň je součástí uměleckého kolektivu TROPY, který se zabývá glitch artem a odhaluje inspiraci v brutalistní architektuře.

Body of Pain

EBM. Upíři. Bolest. Něha. To všechno ztělesňují Body of Pain. Tereza Ovčačíková a Jan Vytiska společně představují nejen nejčerněji oděnou hudebnickou dvojici v Praze, ale i kapelu, kterou byste aspoň jednou měli vidět naživo. Temné elektronické tracky s apatickým vokálem totiž nejlépe vyniknout v zatemnělých klubech.

Frau Zwei

Jsou reinkarnací původně brněnských Frau Frankenstein und Spüllboy. Instrumentální složka Frau Frankenstein vycházela z rychlých tanečních stylů jako free tekno, DNB, breakcore nebo digital hardcore. Frau Zwei se nebrání i pomalejším tempům, nesnaží se být za každou cenu naboostrovaná a experimentuje s mnohem větší paletou stylů jako techno, punk, hardcore, screamo, lo-fi, chiptune atd. V červnu 2021 vydali debutové LP “Za dveřma nikdo není“ pod hlavičkou Korobushka records. V březnu 2023 pak EP “Dakota 38” pod hlavičkou Psychedelic Umami.

Afterparty na Malé scéně proběhne ve spolupráci s Akropolis Underground.

Nová hudební série s názvem woodoo představuje žánry od post-punku přes garage rock, noise, shoegaze, elektroniku a doom metal, až po experimentální ,,prostě woodoo" rap. Jde o špinavou alternativu, která nenechá nikoho klimbat, rozproudí krev a opotí Akropoli.

Koncert je uspořádán za podpory Liveurope. První celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa.


 
Doporučujeme