pondělí 30. 10.
BIRDS OF UNKNOWN /SI
20:30, Jazz bar
dočasně mimo provoz

info

Slovinské trio se zpěvačkou Patriciji Škof, saxofonistou Tiborem Pernarčičem a kytaristou Tilenem Beigot, debutovalo v květnu 2020 v rozhlasovém pořadu Prva Vrsta, který je součástí programu Slovinského národního rozhlasu (RTV Slovinsko).

Jejich první singl, který vydali v červnu 2020, byl součástí EP kompilace s názvem Stereoisolation, kterou byla projektem festivalu Jazz ma' mlade během pandemie. Vystupovali na mnoha festivalech, jako jsou Jazz Festival Ljubljana, MENT, KickJazzFestival. Festival (Porgy&Bess Vienna), JazzWerkstatt Graz, Jazzinty, Jazz ma' mlade, Zvončki in trobentice (Cankarjev dom), Imago atd. V říjnu 2022 vystoupili také jako hosté Alfa Mist v Paláci Akropolis. Byli jedním ze šesti finalistů Klubski Maraton 2021 (zájezdový pořad ve Slovinsku) Rádia Študent.

birds of unknown byli vybráni jako slovinští reprezentanti ve Footprints Europe v roce 2022 a jako kandidáti na cenu HEMI Award 2023. Oba projekty jim pomáhjí především rozjet jejich kariéru na mezinárodní úrovni.

Na konci 2022 vydali své debutové album „Gently sailing“, které bylo zároveň nominováno jako album roku na Radiu Terminal.

Tento koncert podporuje Liveurope. Liveurope je první celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa. Kapela dostala podporu od „Footprints Europe“.


 
Doporučujeme