neděle 19. 3.
SPITFIRE COMPANY ► F*CKING BEAUTIFUL SPRING
20:00, Divadlo Ponec
dočasně mimo provoz

info
Inspirováno nekonečným posloucháním oratoria El Niňo amerického skladatele Johna Adamse, rapových veršů Kae Tempest a hudebního rituálu skupiny Shortparis z petrohradského undergroundu.

Tento příběh se uskutečnil a přežívá mezi námi díky orálnímu vyprávění. Tento příběh je o zrození, o těle v těle, o křičícím šepotu, o zvucích, které tvoří prostor. Tento příběh je o mlaďoučké Marii a o jejím dítěti. Tento příběh je o kruzích, které je nutné překročit, abychom se našli nově.

Postava šestnáctileté dívky otevírá koupelnu. Otevírá krabičku s těhotenským testem. Nádech. A ponor do hlubin vlastní samoty. Kruh hloubky. Výdech. Dívka se vrací do obýváku. Kruh roztočeného pokoje. Výdech. A šepot na zemi: o šelestění, o heboučkých věcech, o křeči a stažení. Kruh běhu. Od sebe sama nikam. Kruh přátelství. Sestup do očistce metra. Pobyt v kruhu se zvířetem, které nelze porazit. Jezdící schody. Slunce se konečně dotklo dívčiných vlasů. Kruh jara. Rituál. Kruh svěcení.

Představení je realizováno pomocí binaurálního efektu, který vtahuje diváka do samotného středu prostorového vnímání zvuků a hudby, a pomocí dvou pohybových světel Robe Esprite, jež “tančí” společně s tanečnicí Markétou Jandovou.

NÁMĚT, SCÉNOGRAFIE, REŽIE: Petr Boháč

CHOREOGRAFIE, TANEC: Markéta Jandová

SOUND DESIGN: Martin Hůla

BINAURÁLNÍ MIX: Martin Hůla

LIGHTDESIGN: Jiří Šmirk

VÝKONNÁ PRODUKČNÍ: Veronika Ilíková

PROJEKTOVÁ MANAGERKA: Barbora Fajfr Repická

PODĚKOVÁNÍ: Audiolight service s.r.o.

KOPRODUCENT: Tanec praha z.ú. / PONEC – divadlo pro tanec

PODPOŘILI: Hl. město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury

Hl. město Praha podpořilo v letech 2021–2023 projekty Spitfire Company víceletým grantem v částce 1 700 000 Kč ročně.


 
Doporučujeme