pátek 1. 12.
VENTOLIN + COALS /PL + KOSMIC SKAUT
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Ztraťte se v krajině zaváté. Palác Akropolis na začátku prosince rozpulzuje producent Ventolin a polská kapela Coals.

Ventolin

David Doubek je kulturní antropolog a profesor Disco Science. Pod pseudonymem Ventolin se navíc stal jednou z nejvyhledávanějších osobností české elektroniky. V jeho tvorbě se mísí prvky disca, minamlistického techna a čiré zhudebněné radosti. Jeho koncerty pohání údery archaických drummachines, zvuky analogových syntezátorů a experimenty starých samplerů. Svou debutovou desku Totem vydal Ventolin v roce 2012, o pět let později se proslavil s nahrávkou Vitajte, na kterou předloni navázalo album Dneska se vyčasilo. Hravé skladby z nich uslyšíte první prosincový večer na Žižkově.

Coals (PL)

Coals je polské duo, které tvoří Kacha a Lucassi. Má na kontě dvě dlouhohrající desky a několik EP nahrávek. V současné době kapela pracuje na písních k novému albu, které živě uslyšíte v Praze. Svou koncertní energií, tancem, a hlavně osobitou electropopovou hudbou Coals zaujali na mezinárodních festivalech jako Primavera Sound, Iceland Airwaves, Pohoda nebo Tune In-Tel Aviv. Dvojice si zakládá také na vizuální stránce svých vystoupení a v prosinci rozzáří Velký sál Paláce Akropolis.

Kosmic Skaut

Mikuláš Daněk vystupuje jako Kosmic Skaut od roku 2015, zkoumá hudební vesmíry napříč dimenzemi. Vystřídal galaxie hudebních stylů, deep house, new disco, electro.. Každý z mnoha žánrů mu předal něco, co si s sebou nese dál. Jeho sety nikdy nejsou o jednom žánru, ale spíše o náladě a frekvenci, groove a vrstvách, které vás vtáhnou a dokáží rozvibrovat. Aktuálně prozkoumává styly jako hypnotic, goa, trance, ale take víc experimentálnější sety plné acidu, bass, ambient a chill music.

Za dramaturgií série PULZ v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč. Večer se uskuteční ve spolupráci s Akropolis Underground.

Koncert je podpořen Liveurope. Liveurope je první celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa.


 
Doporučujeme