čtvrtek 2. 6.
Panelová diskuze - Jak tvořit v kultuře udržitelně?
18:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Panelová diskuze s ministrem kultury a kulturní obcí ¨

Hosté a hostky diskuze: Martin Baxa (ministr kultury), Johana Lomová (Spolek Skutek), Jozef Kovalčik (ředitel Fondu na podporu umenia na Slovensku) a Petr Pola (festival Malá inventura)

Česká kulturní scéna je robustní a plní nezastupitelnou společenskou roli. Leckdy ovšem navzdory podmínkám, ve kterých je realizována. Působíme ve vyčerpaném a setrvačném systému, jenž pro inovativní a společensky odpovědnou kulturu nevytváří vhodné prostředí již řadu let. Pracovní skupina, složená ze zástupců a zástupkyň zřizované i nezřizované kultury, sepsala otevřený dopis ministru kultury, kterého tímto kulturní scéna pozvala k dialogu o tom, v jakých podmínkách dnes tvoříme, co všechno se změnilo s pandemií a jak můžeme společně vytvářet takovou kulturu, která bude udržitelná. Dopis podepsaly desítky osobností činných na poli české kultury, jednotlivci z velkých institucí, jako je Národní divadlo, Národní filmový archiv, Centrum experimentálního divadla, Společnost Jindřicha Chalupeckého, ale také z regionálních kulturních spolků, galerií a divadel či hudebních prostorů a knižních nakladatelství. Společná diskuze s ministrem kultury Martinem Baxou, ředitelem slovenského Fondu na podporu umenia Jozefem Kovalčikem a odborníky a odbornicemi z různých kulturních odvětví se bude věnovat přenastavení strukturálního fungování a podpory směrem k udržitelnosti v kultuře (například v otázce grantových komisí a koncepce kulturních a kreativních průmyslů) a s tím také souvisejícímu tématu statusu umělce.

Hosté a hostky diskuze: Martin Baxa (ministr kultury), Johana Lomová (Spolek Skutek), Jozef Kovalčik (ředitel Fondu na podporu umenia na Slovensku) a Petr Pola (festival Malá inventura)

Moderují: Anna Remešová (Artalk) a Ivan Buraj (HaDivadlo) Organizující instituce: Spolek Skutek, Artalk, Galerie Hraničář, GAMPA, HaDivadlo, PLATO Ostrava a Synth Library Praha

Diskuze je bez vstupného a bude streamovaná ZDE: https://www.facebook.com/artycok.tv


 
Doporučujeme