neděle 13. 12.
PŘESUNUTO - PIBN ► SOUTHERN AVENUE /US + The Youniverse (sk)
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

AKCE PŘESUNUTA NA 15.12.2021

Southern Avenue měli koncertovat 21. dubna v pražském Paláci Akropolis jako úvodní koncert 20. sezóny série Prague International Bluenight, kterou pořádá agentura Liver Music.

Následně byl přesunut na 13. prosince letošního roku, ale vzhledem ke stále se nelepšící epidemické situaci se koncert této žhavé memphiské pětice ještě jednou překládá, a to na 15. prosince roku 2021, místo konání zůstává stejné, tedy pražský Palác Akropolis.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Goout a již zakoupené vstupenky zůstávají i nadále v platnosti. Tento nový termín potvrdila i slovenská kapela The Youniverse, která zahraje jako support band.

Southern Avenue jsou mladí a geniálně nadaní hudebníci, kteří přenášejí jižanské hudební tradice do 21. století. Jejich kytarový kouzelník Ori Naftaly získal skvělou reputaci již v rodném Izraeli, později se spojil s memphiskou zpěvačkou Tierinii Jackson a její sestrou Tikyrou Jackson, která hraje v kapele na bicí. Skupinu doplňuje všestranný klávesák Jeremy Powell. Debutové album Southern Avenue z roku 2017 bylo v následujícím roce oceněno prestižní cenou Blues Music Award za Nejlepšího nového umělce/album. Za své druhé studiové album Keep On získali nominaci na Grammy Awards v kategorii současného blues.

Jako předkapelu si Southern Avenue vybrali slovenskou alternativní blues – rockovou partu The Youniverse

The Youniverse jsou jednou z nejzajímavějších slovenských kapel současnosti a jejich koncert slibuje hodně energické kytarové hudby s prvky funku a hip-hopu s příměsí elektroniky, folku a surf rocku.. Na slovenské hudební scéně zjevili v roce 2015. Ústřední dvojicí jsou zpěvačka Tammy Nižňanská a kytarista Jerguš Oravec, kteří chtěli vytvořit kapelu, která bude znít jako kdyby spolu měli dítě Led Zeppelin a Kanye West. Své hudební sny naplnili o rok později vznikem prvního EP „Raise Hell, Kid“. Plnohodnotný debut vydali v roce 2018 a nazvali jej CMYK. Na 2 LP albu namíchali ve čtyřech „barevných“ částech hypermoderní upgrade ošoupaného blues – rocku, srovnatelného s kteroukoliv moderní blues – rockovou nahrávkou v zahraničí.


 
Doporučujeme