čtvrtek 10. 2.
ZRUŠENO - WURST /AUT
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Turné Conchity Wurst se ruší

Turné Conchity Wurst, plánované na začátek roku 2022, je kvůli pandemii zrušeno a s ním také pražský koncert, který se měl uskutečnit 10.2.2022 v Paláci Akropolis.

„Jsem velmi zklamaný, že nebudu moci hrát před svými fanoušky. Ti nejvěrnější čekali od února 2020, až mě znovu uslyší vystupovat naživo před publikem. Samozřejmě plně chápu, že cestování a plánování koncertů se nezdá možné. Společně s našimi pořadateli nyní musíme turné definitivně zrušit." říká Tom Neuwirth, alias Conchita Wurst.

Zakoupené vstupenky budou vráceny v plné výši. Zákazníci dostanou peníze zpět na účty/karty odkud proběhla platba.

„Společně se svým týmem se stejně jako mnoho dalších umělců musím zaměřit na projekty, které mohou fungovat nezávisle na živém publiku a příslušné pandemické situaci,“ říká Tom Neuwirth. „Tento čas ale určitě konstruktivně využijeme a snad se brzy zase uvidíme. Zůstaňte zdraví, držte spolu, jen takto společně dobře zvládneme tuto neskutečnou fázi!"

Rakouský hudebník WURST, který jako zpěvačka Conchita Wurst vyhrál Eurovizi, představí v Praze sólové album

Extravagantní vousatá zpěvačka Conchita Wurst, která v roce 2014 za velkého rozruchu vyhrála soutěž Eurovize, je nadobro pryč. Nyní se rakouský zpěvák Tom Neuwirth pod pseudonymem Wurst a s vizáží nakrátko ostříhaného muže představuje s třetí sólovou deskou, která se opět nese ve znamení elektropopu. Jarní turné k jejímu vydání musel letos nečekaně přerušit a jeho pokračování plánuje aktuálně na květen 2021. Mezi nové zastávky turné s názvem Tour Over Magnitude přibyla také Praha. Rakouský extravagantní zpěvák Wurst vystoupí 8. května 2021 v Paláci Akropolis. Vstupenky v ceně 690 Kč jsou v prodeji od 22. září v sítích GoOut a na coloursselection.cz.

Pokud by byl gay zpěvák Tom Neuwirth jen jednou z dalších výstředních postav na hudební scéně, strhávajících na sebe pozornost extravagantní travesti vizáží, těžko by ho zvali k vystoupení v Evropském parlamentu, vyprodával světové koncertní sály, stál na čele největších Pride Parades a na kus řeči by se s ním setkal Generální tajemník OSN, považující Wursta se sloganem „Jsme nezastavitelní“ za velmi vlivného mluvčího komunity LGBT. Německá fráze „das ist mir Wurst“, po našem je mi to buřt, přivedla Toma k vytvoření uměleckého alter ega – Conchity Wurst – a na myšlenku stimulovat k odvaze lidi s odlišnou sexuální orientací. Když v roce 2014, oblečený do ženských šatů, zvítězil v Eurovizi se skladbou Rise Like a Phoenix, rozpoutala se diskusní bouře odhalující charaktery: zatímco západní část Evropy vousatou zpěvačku zasadila do probíhající debaty o sexuální identitě a nepřípustnosti diskriminace, značnou část konzervativních východních politiků a kléru popadl nepříčetný amok, vyjádřený v tmářských prohlášeních o konci křesťanských hodnot a šílené dekadenci. Patriarcha srbské pravoslavné církve dokonce Conchitu spojil s potopami v zemi, podle něho trest seslaný Bohem za homosexuální neřesti. „Důvod, proč jsem se rozhodl vzít na sebe podobu Conchity, vyšel z mého dospívání, kdy jsem bojoval s diskriminací. Jsem zvyklý na nepřátelství, ale ve společnosti se musí něco změnit. Vousatá zpěvačka je můj způsob, jak se k tomu vyjádřit. Každý, aniž by přitom ubližoval jiným, by měl mít možnost svobodně žít, jak se cítí, bez strachu a obav z toho, jak vypadá,“ vzkázal všem Tom a uvedl na pravou míru zvěsti o své transsexualitě: „Jsem a vždycky budu Tom, nechci být ženou. Miluji muže, ale jako muž.“ Po velmi úspěšném debutu Conchita a následném albu From Vienna With Love, natočeném s vídeňskými filharmoniky, překvapil Wurst nejen změnou vizáže: Truth Over Magnitude je silným ektropopovým prohlášením, že bez ohledu na to, co si o něm někdo myslí, chce hrát hudbu, ve které se cítí dobře a ve které může uplatnit svůj výjimečný hlas. S hudební kvalitou jde přitom u Wursta o důležitou roli příkladu, jak vzdorovat předsudkům a homofobii. „Ve světě YouTube a Instagramu vidím generaci mladých lidí, kteří sami sebe oslavují bez omezení. Prožívají svoji svobodu a individualitu. Oblékají se, jak chtějí, a dostávají se do situací, které mohou přinést konflikty. Dokazuje to, že existují části společnosti, které sebevědomě vyjadřují názor, že nezáleží na tom, zda máte dlouhé vlasy nebo se hodíte do genderových rolí. Tihle mladí lidé jsou citliví a chytří. Když je vidím, jsem si jist, že naše svoboda bude růst.“

WURST feat. Lou Asril – Lovemachine: https://www.youtube.com/watch?… WURST – Satori: https://www.youtube.com/watch?… Conchita WURST – HIT ME live @ AAMA2019: https://www.youtube.com/watch?… Conchita WURST – Rise Like A Phoenix: https://www.youtube.com/watch?…


 
Doporučujeme