čtvrtek 3. 9.
RE-OPENING - ZVÍŘE JMÉNEM PODZIM, DIVNOTAJ, CERMAQUE, GROTTUP
19:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Na vědomost se dává, že parta z LáskuKávo? vtrhne do Akropole! Po Kafe Damu, Kafe Pragovka a Kafe Petrohradská se pouštíme do dalšího projektu a celý srpen budeme drbat a leštit legendární interiér od Františka Skály. Zásadní rekonstrukcí projdou obě malé stage a vznikne jazzový bar. Když nám do toho čínská chřipka nehodí vidle, otevíráme 3. září brány a hrát tu bude Zvíře jménem podzim, Divnotaj, Cermaque a Grottup.

ZVÍŘE JMÉNEM PODZIM

Zvíře jménem Podzim je mnohočlenná „superskupina“, kterou dal ze svých přátel – hudebníků dohromady písničkář Jakub König, známý jako Kittchen. Jméno projektu si spolu s ilustrací situace poznamenal při jedné procházce pražskou Stromovkou, kde ho přepadla „nečekaná úzkost, se kterou si vůbec nevěděl rady“. Svoje pochybnosti, pocity i přání začal formulovat s pomocí elektronického producenta Aid Kida, cellistky Terezie Kovalové, zpěvačky a klavíristky Marie Kieslowski a dalších zkušených muzikantů. Mnohohlavý hudební kolektiv Zvíře jménem Podzim vydal v roce 2017 u Indies Scope eponymní album. Ve stejné době vyšla u nakladatelství Paseka i stejnojmenná bohatě ilustrovaná kniha Jakuba Königa. Píseň Černou zazněla v úspěšném českém filmu Úsměvy smutných mužů, který podle knihy Josefa Formánka natočil Dan Svátek. 21. září 2019, v den vernisáže retrospektivní zvířecí výstavy v kutnohorském GASKu, vyšlo druhé album Září. Hned po vydání sklidilo nadšené ohlasy u kritiky i posluchačů. Září se umístilo na předních místech v několika anketách a získalo nominaci na cenu Anděl 2019 ve třech kategoriích. V červnu 2020 si pak členové kapely převzali dvě Ceny Anděl za rok 2019 – v kategorii Objev roku a Alternativa & elektronika.

CERMAQUE

Běsné, politické i intimní písně básníka Jakuba CERMAQUE získaly v posledních letech 2 nominace na cenu Anděl (v kategoriích Alternativa a Folk). Živelné provedení textově vybroušených skladeb v kapelním provedení doprovází violistka Julie Goetzová, slovenský bubeník/kytarista Martin Barinec a zpěvačka Zuzana Barincová. Folk pro 21. století.

DIVNOTAJ

Divnotaj je písničkář a básník Dalibor Hrubeš. Ve své tvorbě osobitě propojuje poezii s hudbou na pomezí jazzu a folku. Výsledkem je vystoupení s podmanivou intimní atmosférou, které se občas promění v energické pasáže obohacené o improvizace kapely. Má vydané první EP Večerní rána, které bylo nahráno v Tajném studiu v Ústí nad Labem. Každý koncert této kapely je jedinečný a tento bude ještě o to víc speciální. Divnotaj vám zahraje společně s trombonistou Štěpánem Janouškem, baskytaristou Milošem Klápštěm, bubeníkem Michalem Daňkem a zpěvačkou Anežkou Matouškovou.

GROTTUP

Afterparty: BARBORA (TETRIS)

Pražská DJ a promotérka.


 
Doporučujeme