pátek 4. 9.
RUNOPERUN - OPERNÍ KLYSTÝR
20:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Operní Klystýr no. 5 aneb jak Run OpeRun slaví 5. narozeniny!

Hvězdné podsvětí operní scény Run OpeRun slaví 5. narozeniny!!! A to znamená jediný! Že 4.9. 2020 máte postaráno o nezapomenutelnou zábavu! Shodou okolností totiž už popátý představujeme kabaretně laděný kompot z bizáru české a světové operní scény zvaný OPERNÍ KLYSTÝR. I když jsme to měli oslavit už v květnu, karanténa nám do toho trošku hodila vidle… Však vy ale víte jaký je naše heslo: “ Když nepříjdete na operu, příjde opera za Vámi…!” i o tři měsíce pozdeji, než byl původní plán! #casnakulturu #konecneKlystyr

Říkáš si, co to jakože znamená Operní Klystýr? Název překvapivý, princip jednoduchý. Vezmeme hrstku nejlepších a nejoddanějších českých operních div a Pavarottů, hodíme je do příkopu improvizace, nekorektních politických a společenských vtipů nejen operní hudební komunity… Důvod zasmát se si najde, z naší zkušenosti, snad naprosto každý.

Pro ty, co nás nedej Bože neznaj. Jsme nezávislá umělecká skupina Run OpeRun a již pátým rokem bouráme hranice mezi operou a světem předsudků. Opera podle nás nepatří pouze do vyparáděných divadel s nepohodlnými sedačkami. Zaměřujeme se na operní inscenace v inovativním a mladistvém kabátu, aktuální pro mladou generaci. Mezi naše nejúspěšnější projekty patří Kouzelná flétna na Stalinovi, Operní orloj v OC Kotva, Rusalka na festivalu Povaleč, první imerzní zpracování monoopery Lidský hlas či thrillerová Figarova svatba ve Venuši ve Švehlovce a další. Jsme taky průkopníky operního flashmobu a site specific představení v Čechách, se kterými pomáháme popularizaci opery nejen ve víru velkoměsta, ale například i ve školách.

Slibujeme, že Vás čeká nejedno kuriózní překvapení! Skalní fanoušky ujišťujeme, že bude tenhle jubilejní Klystýrek úplně novej! Pobaví se jak nováčci tak dlouhodobí fanoušci RORdiny! Jen si dávejte pozor abyste přišli pěkně včas! Kdo dřív příjde, ten dřív sedí! Pokud si ale chcete zaručit ten nejlepší výhled, kupte si mecenášskou vstupenku, kterou zároveň RORdině projevíte svou věrnost. Tahle satirická jízda se následně, jako již tradičně, přetransformuje v pořádnej mejdan! Těšíme se na Vás!

Režie: Vilma Bořkovec Hudební nastudování & klavír: Tomáš Pindór Dramaturgie: Veronika Loulová Scénografie: Matěj Kos Animace a světla: Judita Mejstříková Kostýmy: Justina Urbanová Moderátor: Achab Haidler Obsazeníi: Eliška Gattringerová Eva Kývalová Anna Moriová Adriana Žigmundová Jakub Hliněnský Jan Janda Vladimír John Hlavní produkce: Mahulena Vondrášková PR produkce: Johana Matunová


 
Doporučujeme