neděle 5. 4.
ZRUŠENO - JAMES HOLDEN & WACLAW ZIMPEL /UK, PL
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

James Holden & Wacław Zimpel: Improvizujeme, tedy jsme v transu

James Holden a Wacław Zimpel se potkali v létě roku 2018 v jednom londýnském studiu, aby tam spolu prožili několik neopakovatelných improvizačních setů. Jaký parády vznikly, uslyšíte živě již 5. dubna v Paláci Akropolis.

My už ty parády slyšeli díky tajnému playlistu na SoundCloudu a nemůžeme se dočkat živého provedení. Hoši prý ve studiu byli jako v transu a vytvořili spolu jeden track denně. Výsledek zní jako lyrické rozhovory mezi alt klarinetem a modulárními syntezátory, které jsou naprosto ponořené do přítomného okamžiku.

Nyní duo Holden & Zimpel představí svou lásku ke všemu hypnotickému živě i v Praze. Nový materiál by pak měl být venku k poslechu v první části roku 2020.

James Holden

James Holden je hudební vizionář, absolvent matematiky na prestižní univerzitě v Oxfordu a zakladatel labelu Border Community (např. Leafcutter John, Luke Abbott, Nathan Fake).

Už před mnoha lety se zamyslel, co je v EDM důležité, aby se vydal opačnou a totálně svébytnou cestu dle hesla DIY aneb „udělej si sám“. Rád pracuje s vlastnoručně sestavenými analogovými syntezátory a nic od něj rozhodně nezní konvenčně.

Waclaw Zimpel

Waclaw Zimpel je v Česku dobře známý polský klarinetista, věnuje se především freejazzové improvizaci. Je to jeden z největších talentů, který se v Polsku v tomto tisíciletí objevil. Je držitelem prestižních polských cen Paszport Polityki a také City of Poznań Artist Prize.


 
Doporučujeme