pondělí 23. 5.
JONATHAN BREE /NZ + support ► OSKAR HAAG (AT)
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Maskovaný novozélandský indierockový písničkář Jonathan Bree přiveze do Paláce Akropolis své zbrusu nové album. Frontman kultovní skupiny The Brunettes a spolupracovník Princess Chelsea patří už dvě dekády k důležitým postavám indierockové scény (nejen) na Novém Zélandu. Se svojí někdejší skupinou The Brunettes míchající punk a šedesátkový soul sbírali v nulté dekádě velké úspěchy – vydávali na Sub Pop a jezdili turné s The Postal Service nebo Broken Social Scene. O jeho současnou slávu se tak trochu stará i internet – Bree je autorem virálního klipu The Cigarette Duet, v němž zpívá po boku Princess Chelsea. (Píseň také produkoval.)

Na YouTube hit vidělo už přes čtyřicet pět milionů diváků. Velkému zájmu se těšil i jeho klip You're So Cool, v němž sledujeme kapelu stylizovanou do šedesátkového popového bandu, jehož členové se skrývají pod maskou. Videoklip přilákal 10 miliónů diváků.

Jonathan Bree je určitě nejznámějším současným hudebníkem z Nového Zélandu, od začátku tisíciletí vydává desky a provozuje label Lil' Chief Records.

„Ne snad že by se v minulosti vyloženě flákal, ale teprve s novou deskou se Bree dostal do míst, kam zavítají jen vyvolení – stvořil z popu vysoké umění.“ Napsal o desce web Pop Bollocks.

Po úspěšném vyprodaném vystoupení s albem Sleepwalking se těšte na nové album a novou show v Paláci Akropolis.


 
Doporučujeme