úterý 16. 4.
ALFA MIST /UK
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Jazzová transcendence s prvky hip hopu

Alfa Mist vám 16. dubna naživo dokáže, proč je jedním z nejvíce vzrušujících jazzových umělců současnosti. Tento über-talentovaný multižánrový instrumentalista začínal jako producent zaměřený na hip hop a grime. V pražském Paláci Akropolis se tak těšte na jazzovou transcendenci s prvky hip hopu.

Alfa Mist začínal jako producent zaměřený na hip hop a grime. Nakonec se ale začal sám učit na piano a pohltil ho svět jazzu a filmových soundtracků. Z toho všeho pramení jeho unikátní zvuk, který spojuje melancholicky nadýchaný jazz s alternativním hip-hopem a soulem.

Deska Antiphon by zněla jinak, kdyby v Londýně méně pršelo

„Považuji se za docela temně smýšlejícího člověka, takže všechno ode mě nakonec zní dost melancholicky,“ říká Alfa Mist. „Chci hlavně, aby posluchači něco cítili!“ Také dodává, že se domnívá, že by album Antiphon znělo jinak, kdyby v Londýně méně pršelo.

Celá deska Antiphon vznikla na základě podcastu, který Alfa Mist natočil se svými bratry. Tématy konverzace byly duševní zdraví a vztahy. Hovořili spolu například o tom, co znamená být součástí rodiny.

Za svůj velký vzor uvádí Roberta Glaspera, shlédnul se také v Avishai Cohenovi a nedá dopustit na Herbie Hancocka. Na albu Antiphon spolupracoval Alfa Mist s předními britskými jazzmany otevřenými přijímat další vlivy podobně jako on sám. Vystupuje s nimi i na koncertech.

Zhluboka se nadechněte, Alfa Mist nám živě moc oddechu nedopřeje!

K perfektnímu dni patří kafe a muffiny

Alfa Mist má jasno. Představa perfektního dne je následující: dojít si pro kafe s muffiny a vrátit se zpátky domů. Tam nejprve skládat hudbu a potom si číst manga komiksy nebo hrát na PlayStationu. Za nás dobrý!


 
Doporučujeme