sobota 21. 10.
CTA /IT Cirkus
19:00, Malá scéna
dočasně mimo provoz

info

CTA

Již od svého založení v roce 1994 bylo cílem skupiny CTA – Centro Teatro Animazione e Figura di Gorizia především propagace loutkového divadla, a to prostřednictvím vlastních festivalů, přehlídek, inscenací pro děti a dospělé a speciálních projektů i pro školy.

CTA si v průběhu let upevnila umělecké jádro s vlastní poetikou a osobitým stylem, který překračuje tradiční schémata, otevírá se současným trendům a experimentuje s jinými uměleckými disciplínami. Každou inscenaci lze považovat za takovou „výzkumnou cestu“. Cestu, která zkoumá vztah mezi hercem, postavami (obrazy, předměty, loutky, videa, stíny…), hudbou a slovy. Cílem je přicházet s novými přístupy skrze experiment a inovativní přístup.

Cirkus

Opustěnému principálovi se zhmotňují vzpomínky na zašlou slávu jeho milovaného cirkusu Alessi. Spolu s ním si můžete představit například krocení divých šelem…nebo to jsou jen talíře a misky ? Probuďte svou imaginaci a nechte se vtáhnout do světa akrobatů a divokých zvířat. Inscenace skrze hudbu a multimédia oživuje dílo známého holandského designéra Marcela Wanderse a odvypráví svůj příběh v dokonalé syntéze světa designu a světa loutek.


 
Doporučujeme