pátek 31. 3.
Pantha du Prince /DE + badfocus ► emerged live /CZ + vj FotonX
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info
Kultovní německý experimentální producent elektronické hudby Pantha du Prince se zálibou v rovných beatech i neobvyklých konceptech vystoupí na Spectaculare v pražském Paláci Akropolis!

Předprodej: 522 Kč + poplatky

V den akce: 592 Kč + poplatky

V ceně vstupenky je i SYNKRO /UK | PANTHA DU PRINCE AFTERPARTY od 22:00 na Malé scéně.

LINE-UP

19:00 opendoor

19:45 badfocus

20:45 Pantha Du Prince

22:00 afterparty (Synkro a další)

Hendrik Weber aka Pantha du Prince působí na klubové scéně už dvacet let, když první dlouhohrající desku Diamond Daze vydal v roce 2004. Jeho nahrávky z konce nultých let jako jsou This Bliss a Black Noise už můžeme s klidem zařadit do kánonu nejlepších houseových alb všech dob, strojový beat na nich míchá s vlivy shoegaze nebo post-rocku a vyznačují se zvláštní existenciální náladou. Pantha du Prince spolupracoval s Pandou Bearem nebo Vini Reillym z Durutti Column, staví si vlastní nástroje a v roli zvukového umělce vystavuje v prestižních galeriích po celém světě.

Poslední alba jako Conference of Trees nebo nejnovější Garden Gaia spojují varování před blížící se ekologickou katastrofou a hledají naději v nalézání nového, neagresivního přístupu k přírodě. V souladu s tématem organičnosti na nich Pantha du Prince propojuje elektroniku s akustickými nástroji a vytváří neobvyklé elektroakustické mikrosymfonie.

České publikum nadchl v minulosti např. vystoupením na festivalu Lunchmeat (2017) a není pochyb, že tentokrát půjde opět o experimentálně laděný, nicméně hluboce promyšlený a kompaktní live spektákl.

badfocus

Lasery a stroboskopy, pulzující analogové synthy, transcendentální beaty a melodie: s toutu live show zve badfocus k meditaci i ravu. Kombinací elektroniky s organickým zvukem piana vytváří zcela jedinečný svět, oproštěný od žánrových konvencí a tradičních postupů.

Přes mladý věk toho má za sebou badfocus opravdu mnoho. Od založení projektu na jaře 2020 vydal první EP s názvem ep1, debutovou desku wallflower, ambientní EP emerged, vol. I a vol. II., soundtrack k debutovému tanečnímu filmu Laterny magiky Národního divadla s názvem New Normal, několik remixů a nejnovější desku meditating while raving, kterou vydal pod domácím vydavatelstvím Supraphon. Řada skladeb sklidila úspěch v nejen ve vysílání Radia 1, Radia Wave, Expres FM či bratislavského Rádio FM i v řadě editoriálních Spotify playlistů. V rámci poslední desky navíc ve spolupráci s imerzivním a digitálním studiem MOYA, které stojí vizuální identitou desky, představil interaktivní merch s prvky rozšířené reality.

Samotná tvorba a zpracování jeho nahrávek připomíná přístupy bauhauské školy, zejména kvůli promítnutí řemeslného přístupu v celkové tvorbě. „Produkce mé hudby se z velké části prolíná s mixem a masterem, což vede k tomu, že zvukové prvky, které běžně nejsou zas tak podstatné v celku, jsou v mých skladbách naopak klíčové pro celkovou kompozici“ dodává badfocus, který například zároveň stojí za svojí světelnou show. Jedná se proto o DIY projekt v té nejčistější formě.

Badfocus má za sebou řadu tuzemských i zahraničních koncertů jako například festivaly United Islands, Cool v Plotě, Mladí ladí jazz, Spectaculare a londýnský festival Electronica: Visions of Sound III, módní přehlídku značky La Formela v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week, či zahraniční showcase festivaly jako BUSH v Budapešti, kanadský M 4 Montreal, nebo online ročník řeckého showcase festivalu Athens Music Week.

Za názvem badfocus stojí pražský producent, skladatel a multiinstrumentalista Prokop Korb, který mimo tento projekt produkoval nahrávky umělců jako Amelie SIba, Totally Nothin, teepee, Karolína Beranová či TEZA a koprodukoval hudbu do několika filmů a seriálů ve spolupráci s Jiřím Burianem a Janem P. Muchowem.

Vj Foton X

FotonX is an open and independent collective based in Prague, that grew in love for live A/V performances, interactive installations, and experimenting with new media and technologies. Members include an international mix of VJs, video artists, sculptors, animators, filmmakers, programmers, and photographers.


 
Doporučujeme