úterý 30. 5.
WALTER TROUT /USA + SUPPORT ► WOODSTOCK BARBIE (HU)
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Přední bluesrockový kytarista Walter Trout přiveze 30. května 2023 do Prahy nové album nazvané Ride. Zahraje u nás po 17 letech

Praha, 28. listopadu 2022 – Přední americký bluesrockový kytarista Walter Trout zahraje po dlouhých sedmnácti letech v Praze – 30. května 2023 v Paláci Akropolis. Na koncertě, který byl pětkrát přeložen z důvodu koronavirové pandemie, představí tento několikanásobný držitel Blues Music Awards a British Blues Awards své nejnovější album nazvané Ride.

Čeští fanoušci se koncertu tohoto výjimečného hudebníka, který byl například časopisem Planet Rock vyhlášen pátým nejlepším bluesovým kytaristou všech dob, dočkají po dlouhých třech letech koronavirových odkladů. Během této doby ale došlo z rozhodnutí managementu k několika změnám – původní termín 29. května 2023 v Lucerna Music Baru byl přesunut o den později do Paláce Akropolis, koncert 27. května v Uherském Brodě byl ze stejného důvodu zrušen.

Nejnovější album Ride vyšlo letos 19. srpna. Walter Trout jej napsal ve svém dlouholetém domově v kalifornském Huntington Beach. Ohlíží se na něm za svým těžkým dětstvím v New Jersey, kdy v rodině vládl krutý nevlastní otec. “Tato deska je o tom, co jsem tehdy citově prožíval a čím jsem procházel,” vysvětluje Trout. “Během skládání jsem vše vyjádřil. Strávil jsem hodně času v slzách, protože jsem se ponořil do svého emocionálního já. Chci, aby mé písně měly v sobě kus pravdy,” dodává. Některé vzpomínky na desce Ride jsou sice ze vzdálené doby, ale přesto dojímavé. Například v titulní skladbě Trout vzpomíná na vlaky, které otřásaly v dětství každou noc jeho domovem a lákaly ho, aby na ně naskočil a odjel za svobodou. “Tahle píseň je o tom, jaké to je ležet v posteli a snít o útěku na krobě vlaku. Chtěl jsem také vyjádřit, že hudba pro mě vždy představovala určitý druh virtuálního úniku.” Jiná píseň Hey Mama se inspirovala ve stejné době a zamýšlí se, zda se jeho traumatu nějak nedalo předejít. “Ne že bych se zlobil na maminku, s láskou na ni vzpomínám,” říká. “Ale moje žena podotýká – tvoje maminka měla udělat více, aby tě před nevlastním otcem ochránila. Možná to je pravda, ale po tolika letech se to lehko říká.”

Tento koncert podporuje Liveurope. Liveurope je první celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evrop


 
Doporučujeme