pondělí 19. 4.
MANI(E)FEST ► ANNA BEATA HÁBLOVÁ + KATEŘINA OLIVOVÁ
20:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Mani(e)fest je o skrytých půvabech zákoutích lidského já, které se jako dítě ve stavu údivu vystavuje zvědavým pohledům přihlížejících. Žijeme v době, kdy jsme zavření, často osamělí, bez možnosti přirozené interakce setkávání. Přesto chceme ostatním říci, kdo jsme, co prožíváme, o čem přemýšlíme. Je to svého druhu mánie a manifest zároveň. Mánie, která nemůže být nikdy potlačena. Večery se konají po dramaturgickým patronátem Barbory Baronové.

19. 4. MANI(E)FEST – PROSTOR 20:00 – 21:00 / Anna Beata Hablová + Kateřina Olivová

ANNA BEATA HABLOVÁ – Perforovaná a performovaná architektura

Koktejl ušlehaný z autorského čtení, slam poetry a performance. Architektura proděravěná slovem, akcí, pohybem. Architektura jako akt neproměněný do hmoty.

Architektka, básnířka, slamerka. Vydala čtyři sbírky básní. Její poslední knihou na pomezí žánrů jsou Nemísta měst (Host, 2019) o opomíjených, pomíjivých a míjených místech.

KATEŘINA OLIVOVÁ – Závažná

Performance Závažná hovoří lehce o nevyřknutelném, zprostředkovává zkušenosti z veřejného prostoru a sdílí osobní postoje jazykem, kterému nemusíte rozumět, jazykem, který si můžete překládat po svém. Je zraněná a zároveň dávající, hebká, ostrá a slizká. Nemůžeš se jí nabažit, nikdy ti nedá dost, polehoučká klaunka anarchistka.

Kateřina Olivová je performerka, umělkyně, feministka, pedagožka, matka, jednorožec, divoká víla a těhotnej hroch. Věnuje se tělesnosti, vztahům, emocím, sexualitě, postavení žen ve společnosti a také tématům, která nám do života přináší mateřství. Žije v Brně a pracuje v Praze, kde vedou společně s Darinou Alster na AVU dvojitě mediální ateliér nahoty a soucitu.


 
Doporučujeme