sobota 18. 11.
PON DI CORNER /M
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Když Pon Di Corner naběhnou na stage, uslyšíte mix reggae od Pupachile (France/Chile), Positive Rebel (Sicily) a rap flow Mehdinga (France/Tunisia) a Ingenia (Venezuela).

Po koncertě následuje afterparty s Positive Irie Sound (reggae/dancehall) a Dj Truthseeker (raggajungle/dnb).

Reggae & Hip Hop kolektiv Pon Di Corner byl založen jedné propité noci na Maltě. Shodou okolností se všichni aktéři setkali na jednom rohu, začali dělat beatbox a do něj zkoušeli svůj freestyle, dokud policie toto pouliční shromáždění nerozpustila.

Zanedlouho po prvním setkání založili domácí studio (Island Flavour) a začátkem roku 2015 vypustili svůj první single „Vibration Positiva“. Posléze natočili v ulicích Malty první videoklip k písni „La Rue“ a v rámci první show na Sicílii další videoklip k písni „Esucha Bien“.

Dvacátého dubna letošního roku jim vyšlo debutové album s názvem „One World“, na kterém jim hostovalo mnoho zahraničních zpěváků. Osmnáct písní tohoto alba kombinuje rozličné flow, což je ostatně esenciální pro celé Pon Di Corner. Staví na spojení mezi všemi čtyřmi členy, kombinují reggae nápěvy a navrch přidávají rapovou flow. To vše ve čtyřech jazycích – francouzštině, italštině, španělštině a angličtině. Jsou tak vskutku „international“, jak zní název jedné z písní jejich debutového alba


 
Doporučujeme