neděle 17. 9.
VERTEDANCE & HALKA TŘEŠNÁKOVÁ - HEROIN WEST
20:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Taneční představení o ženě mezi kovboji v prázdné stepi divokého západu. Inspirací pro toto představení byla stepní krajina rozprostírající se kolem motelu v Utahu. Pusto, pumpa, občas kovboj, kůň či kráva.

Choreografka Halka Třešňáková si realizací představení plní sen ze svého dětství, kdy milovala kovbojky. Jak se zbavit neustálé kontroly a hlídkování nebezpečného okolí? Jediným únikem je požití omamné látky. V postavě „Hrdinky“ se postupně odkrývají dvě polohy. Silová, s hroší kůží, kterou se musí presentovat navenek. A druhá, ženská, impulsům světa se poddávající.

Výchozí inspirací Heroin West jsou velmi konkrétní obrazy známé z westernů, které autorky hodlají dovést do fyzického extrému: square dance v přeplněném saloonu, tasení zbraně, žvýkání tabáku, fyzická práce s koltem u pasu, opojení alkoholem, jízda na koni, klobouk na hlavě.

Lascivnost, jemnost, svůdnost ženy se střídá s její obrannou agresivitou v macho světě divokého západu. Externí vulgárnost a sprostota jsou důležitým motivem pro základní projev tanečnice, který kontrastuje s jejím vnitřním prožitkem. Plastičnost a měkkost těla v momentech vzdávání se je v opozici s rychlým zbystřením při spatření neviditelného nepřítele.

Tvůrčí tým: Režie, choreografie: Halka Třešňáková Spoluautorka a tanečnice: Veronika Knytlová Zvuk-hudba: Ondřej Skala Scéna: Paulína Skávová Light design: František Fabián Produkce: Lucie Nováková Za podpory: MKČR, MHMP, International Visegrad Fund, ALT@RT/Studio ALTA, Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, Truc Sphérique/Stanica Žilina


 
Doporučujeme