neděle 2. 4.
BIGYUKI /USA + BERT & FRIENDS
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Japonský černokněžník, jehož receptem na magický hudební elixír jsou precizně kombinované dávky jazzu, hiphopu, soulu, rocku i klasické hudby, to je Yuki Hirano, alias BigYuki. Nekonečné virtuózní hudební krajiny, které tato vycházející jazzová extratřída komponuje, tepou silným vlivem elektronické mixáže prosycené groovem a rytmickým beatem. Kam jinam než do Prahy, někdejší metropole světové alchymie, by tak měl zavítat tento klavírní alchymista trvale usazený v New Yorku, jehož explozivní představení si nic nezadají s laboratořemi na výrobu střelného prachu. BigYuki vydal své debutové album Greek Fire v říjnu 2015. Hudební doprovod mu na nahrávkách dělá bubeník Justin Tyson, spolupracující například s Robertem Glasperem či Esperanzou Spalding, na kytaru ho pak doprovází Randy Runyon. Yuki Hirano svým experimentálním přístupem k hudbě a bezprecedentním zvukem doposud přilákal ke spolupráci hvězdy black music, jakými jsou například hiphopový producent Talib Kweli, jazzový saxofonista Marcus Strickland, rapper Q-Tip, či držitel ceny Grammy, zpěvák Bilal.

Od 14.00 proběhne ve Velkém sále hudební keyboard workshop s BigYukim – vstupné na pouze na místě a to za 100 Kč nebo s platnou vstupenkou na večerní koncert…

Bert and Friends

Nejslavnější kapela z období 2050, která se vrátí v čase, aby zahrála své největší hity z roku 2049. Tato dvorní kapela prezidenta světa Billa Bextona je držitelem ocenění za osvícení všech hudebních žánrů, včetně future bleebopu. Stvůrcem je Albert Romanutti, zpěvák, klávesista, hitmaker a blízký přítel Billa Brixtena, jemuž je v šíření jeho filosofie nápomocná disco kapela. V recenzích se o jejich hudbě píše jako o nemožné na ni napsat jakoukoliv recenzi. Ti, kteří si troufli, psali o neuchopitelné kráse a záhy zmizeli. Čtyřčlenná skupina Bert & Friends se dala dohromady teprve nedávno na Pražské konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka. Bláznivě adoruje nekonečné možnosti hudebního vyjádření, díky čemuž vytváří neopakovatelně barevný, rozmanitý a originální hudební tvar, který na hudební scéně nemá obdoby. Z jejich produkce by se každopádně daly vydestilovat prvky jazzu, rocku, vážné hudby a popu.


 
Doporučujeme